L-CARNITINE czy działa???

Pomoc w doborze suplementów, diet oraz treningów dla płci pięknej:)

Moderatorzy: MED, Matix, Karola, PaQ

L-CARNITINE czy działa???

Postprzez Zuzu » 27 cze 2011, o 07:52

Cześć, postanowiłam założyć nowy wątek na forum gdyż ćwiczę na siłowni prawie od 4 miesięcy i wspomagam się tylko l-carnityną oraz zieloną herbatką Obrazek Niestety jak na razie nie widzę super rezultatów, nie wiem czy to moja ciężka praca czy specyfik jaki zażywam.
Stąd też moje pytanie do was: Jak na was działa l-canityna? Czy widzicie zmiany w swoim wyglądzie i po jakim czasie?

Zaznaczę, że nie mam przekonania do mocniejszych spalaczy tłuszczu, gdyż boje się że zaszkodzą mojemu organizmowi.
Pozdrawiam Obrazek
Zuzu

.: Słabiak :.

Miejscowość: Kraków
Staż [mies.]: 4

Re: L-CARNITINE czy działa???

Postprzez Olla » 27 cze 2011, o 15:39

Zuzu daj sobie spokój z l-carnityną oraz jakimiś herbatkami to jest dobre dla babek z reklam TV Obrazek
W dzisiejszych czasach jest mnóstwo spalaczy tłuszczu i jeśli będziesz je prawidłowo zażywać to nic złego Ci się nie stanie.
Ja sama ćwiczę na siłowni od roku i głupio się przyznać ale też zaczynałam swoją przygodę od l-carnityny, niestety nie widziałam rezultatów (ale jak to się mówi na każdego wszystko działa inaczej, my nic nie poczujemy i nic nie widzimy a inni będą zadowoleni Obrazek )

Przez ten rok próbowałam kilku różnych specyfików i najbardziej byłam zadowolona z: Dyma-Burn Xtreme, Miotropin, Hydroxycut Hardcore.

Radzę Ci abyś sobie poczytała, i na pewno coś dla siebie wybierzesz.
Powodzenia Obrazek

Olla

Pochwały: 5

Staż [mies.]: 12

Postprzez MED » 27 cze 2011, o 18:53

Hej ZuZu:)

To czy produkt działa czy nie weryfikuje także dieta oraz rodzaj odpowiedniego treningu, również poziom hormonów w Twoim organizmie (niedoczynność tarczycy, środki antykoncepcyjne - zatrzymują nieco wody podskórnej jak maja większą komponentę estrogenną) więc ciężko czasem o standaryzację w działaniu preparatów na odchudzanie.

Ale do rzeczy:
L-Karnityna działa to jest potwierdzone wieloma badaniami, jest nawet lekiem dla dzieci cierpiących na zanik mięśni poprzecznie prążkowanych. Jej działanie jeśli chodzi o właściwości spalające tłuszcz jest mocno skorelowane z ruchem (treningiem aerobowym), jest transporterem wolnych kwasów tłuszczowych jakie krążą w krwiobiegu. Zatem jeśli te kwasy mają zostać lepiej transportowane do wewnątrz komórki gdzie ulegną spaleniu, muszą się tam znaleźć. Żeby to osiągnąć musisz trenować aerobowo przez conajmniej 30 min minimalnie bez przerw. Optymalnie 45-60 min treningu ciągłego o niskiej i umiarkowanej intensywności. To dość istotne. Inna kwestią jest dawka minimalna przed treningiem samej L-Karnityny to 1g, optymalnie 1,5-2g jednorazowo. Jak czytam stosujesz karnitynę wraz z CLA, są takie połączenia np z Olimpa czy Treca i zawierają mało karnityny w porcji podanej przez producenta. To mixy jakie stosuje się w celach marketingowych dla kobiet...niestety, kobiety kupują oczami, a one wyglądają ładnie tak jak linea...i działają albo wcale (czyt. linea) albo mizernie, bo dawka jest zbyt mała.
Stosując odpowiednią dawkę, mając odpowiedni trening i dbając o dietę powinnaś odczuć na l-karnitynie: nieco więcej energii, niezbyt szybkie możliwości spalania tłuszczu, czasami większą potliwość.

Jednak na tle termogeników l-karnityna wypada słabo, sczególnie na tle tych mocniejszych.
Pisałaś, że boisz się o zdrowie i słusznie bo ma się jedno! Dlatego ważne są przeciwskazania do stosowania termogeników. Bezwzględne to: nadciśnienie tętnicze (powyżej 145/95, ja nie sprzedaje jak jest powyżej 140/90), nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy wraz z lekami przyspieszającymi jej pracę, arytmie, choroby układu nerwowego (nerwice, depresje), zbyt duża pobudliwość, przyjmowanie leków z jakimi mogą wystąpić interakcje.
Przyjmowanie termogeników daje nam o wiele lepsze efekty spalające tk tłuszczową. Wpływają one na metabolizm zdecydowanie go przyspieszając, zatem szybciej spalasz zgromadzone kalorie, dodają dużo energii jaka jest motywująca szczególnie przed treningiem. Podnoszą temperaturę ciała jaka wzmaga pragnienie, a pijąc lepiej filtrujesz organizm. Mozna indywidulanie dobrać termogenik jaki będzie miał komponentę lekko blokującą łaknienie jeśli masz z tym problem, lub komponentę silnie pobudzającą (np geranium, PEA, teobromina) jeśli brak Ci energii.

Popularnym i w miarę łagodnym termogenikiem dla kobiet na początek jest scorch z MAN
MAN Sports Scorch Reveal The Steel - 168 kaps.
MAN Sports Scorch Reveal The Steel - 168 kaps. - Sprawdź w Sklepie BODYPAK.PL!

Scorch Reveal The Steel to produkt przeznaczony do stosowania, głównie w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Zawarte w nim substancje działają wielopoziomowo.

Starcza na 45-60 dni w zależności od dawkowania.

Napisz jak u Ciebie z przeciwwskazaniami i jak wygląda dieta oraz trening / praca w ciągu dnia, pomożemy pokonać stagnację i brak efektów. Gdzieś musi być błąd i niekoniecznie może to być l-karnityna:)

P-zdr!

Pochwały przyznane za posta: 2
MED

Administrator
Administrator

Pochwały: 36

Miejscowość: Chrzanów
Staż [mies.]: 84

Postprzez Zuzu » 28 cze 2011, o 17:03

Witam,
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

Jeśli chodzi o mnie to jestem zdrowa i jedyne co zażywam to tabletki antykoncepcyjne Obrazek
Jedyne czego mi brakuje to siły aby w miarę systematycznie chodzić na siłownię, gdyż od 8 do 12 godzin jestem w pracy Obrazek za biurkiem lub w samochodzie.
Co do diety to wstyd pisać ale rano kawa, obiad batonik lub fast food a na kolacje opycham się wszystkim co mam pod ręką. (do tego wspomagam sie red bullem).
A na siłowni staram się ćwiczyć na każdym sprzęcie po ok. 10 min.
Zuzu

Miejscowość: Kraków
Staż [mies.]: 4

Postprzez Olla » 28 cze 2011, o 19:56

Zuzu, moim zdaniem Med ma całkowitą rację!!
Mądry facet Obrazek
Olla

Pochwały: 5

Staż [mies.]: 12

Postprzez Karola » 28 cze 2011, o 20:22

Hej,
Ja również zaczynałam od l-carnityny, probówałam:

FitMax L-Carnitine Therm - 60 kaps.
FitMax L-Carnitine Therm - 60 kaps. - Sprawdź w Sklepie BODYPAK.PL!

L-Karnityna + Kofeina - rewelacyjnie dopracowana porcja FitMax Therm L-Carnitine zawierającej 1200mg bardziej stabilnej formy l-karnityny i 120mg kofeiny to nowość na Polskim rynku!!! Przyspiesza spalanie tłuszczy, dodaje energii.

Olimp Labs L-CARNITINE 3000 EXTREME SHOT - 20x25 ml
Olimp Labs L-CARNITINE 3000 EXTREME SHOT - 20x25 ml - Sprawdź w Sklepie BODYPAK.PL!

L-CARNITINE 3000 EXTREME SHOT™ to preparat uzupełniający dietę w L-karnitynę, zawierający największą na polskim rynku dawkę 3000 mg L-karnityny w ampułce, wzmocnioną dodatkiem witaminy B6.

Multipower L-CARNITINE LIQUID FORTE 1500 mg - 20 fiolek
Multipower L-CARNITINE LIQUID FORTE 1500 mg - 20 fiolek - Sprawdź w Sklepie BODYPAK.PL!

L-CARNITINE LIQUID FORTE 1500 mg to 20 ampułek, z których każda zawiera 1500 mg L-karnityny.L-karnityna umożliwia pozyskanie energii z tłuszczu. Wspomaga odchudzanie.

Ale tak jak pisze Med lekkie spalanie tłuszczu oraz pobudzenie przy odpowiedniej diecie i treningu.
Jednak później przeszłam na mocniejsze spalacze tłuszczu co Tobie również poleca.

Daj znać co wybrałaś i co zmieniłaś w Swojej diecie (możesz również zasięgnąć pomocy na forum Bodypak w dziale dieta -[rozpiska] prośba o ułożenie diety)
Karola

Moderator działu
Moderator działu

Pochwały: 27

Staż [mies.]: 6

Postprzez MED » 29 cze 2011, o 19:57

ZuZu - czytając Twoją dotychczasową dietę, szkoda $ na suplementy!
Trzeba zrobić przemeblowanie, początkowo niewielkie żeby nie było ty zbyt drastyczne :smile:

Rada 1:
Jedz śniadanie, jakiekolwiek, ale jedz. I tak je potem spalisz w ciągu dnia, a z całą pewnością będziesz miała więcej energii do treningów.

Rada 2:
Redbull maj cukier! Wyeliminuj, ew RedBull light, bardzo przeszkadza w odchudzaniu.

Rada 3:
Zjedz minimalnie 4 posiłki w ciągu dnia jakie można szybko i łatwo przygotować na miejscu lub zabrać je do samochodu.

Rada 4:
Dopiero wtedy zainwestuj w dobry spalacz tłuszczu.

Do diety możesz włączyć zamiennik posiłku np śniadania, co pozwoli Ci przyzwyczaić organizm do jadania śniadań w ogóle. Bardzo szybko je przygotujesz (z uwagi na formę instant) dodając płatków owsianych sparzonych wrzątkiem ok 1/2 szklanki. Lean Dessert z BSN to top wśród kobiet, jest gęsty, sycący i dobry w smaku.
BSN Lean Dessert Protein 630g
BSN Lean Dessert Protein 630g - Sprawdź w Sklepie BODYPAK.PL!

Gwarancja Najlepszego Smaku na Świecie! - kompleksowa proteina o bardzo wysokich właściwościach anabolicznych! Dodatki peptydów glutaminy, MCT oraz oleju Canola. Aż 6 frakcji baiłkowych.

Tańsza opcja to Slim Diet z Fitmax:
FitMax Slim Diet - 650g
FitMax Slim Diet - 650g - Sprawdź w Sklepie BODYPAK.PL!

Komleksowy Zamiennik Posiłku - suplement, który rewelacyjnie uzupełnia codzienną dietę. Zawiera białko, węglowodany, mega dawki witamin, minerałów oraz L-karnitynę i inulinę. Smaki a'la shake lodowy!

Ma więcej węglowodanów od Lean Dessert i mniej inuliny oraz białka.

Jak Twój organizm się przyzwyczai do posiłku rano, odstawisz te produkty jedząc regularne śniadania. Bo bez nich będziesz czuła się nie-doenergetyzowana. Te produkty przygotujesz w 3 min :smile:
Pamiętaj śniadanie to podstawa w odchudzaniu jak i w budowaniu masy, to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
Nie jedząc śniadania i potem długo nic organizm trawi pokarmy rabunkowo. Co to oznacza, iż boi się że posiłki występują po sobie w długich odstępach czasu i każdy posiłek większy (w Twoim przypadku kolacja) zamieni w większym % na tk. tłuszczową. Zrobi sobie rezerwę na wszelki wypadek jakbyś wpadła na pomysł np nie jeść 2 dni. Jedząc co 3-4h małe porcje organizm przestaje się stresować, że długo "nie ogląda pokarmu" i w większości spala to co przyswoisz. Jak do tego dosłożysz nawet l-karnitynę w odpowiedniej dawce, obejrzysz szybkie efekty.

To podstawy, warto napisać nieskomplikowana dietę. Poproś w dziale dieta :)
MED

Administrator
Administrator

Pochwały: 36

Staż [mies.]: 84

Postprzez Megii » 4 lip 2011, o 15:27

ciekawe posty na temat tej l-carnityny Obrazek moze warto ja brac ale jako dodatek do mocniejszego spalacza Obrazek
Megii

Staż [mies.]: 0

Postprzez Gosiaczek » 5 lip 2011, o 12:28

Ja właśnie kupiłam sobie l-carnityne plus scorcha którego już miałam, jak na razie efektów nie widać ale nie poddaję się.
Gosiaczek

Pochwały: 2

Staż [mies.]: 1

Postprzez lolek » 9 lip 2011, o 12:24

trzymasz diete robisz cardio??
lolek

.: Dużo dźwigam :.
.: Dużo dźwigam :.

Pochwały: 26